от  до  грн.
Виробники:
Об’єм пам’яті диску
Інтерфейси
Швидкість обертання
Формфактор
Застосування
 
Пройдіть реєстрацію та отримайте можливість купувати за дилерською ціною! 
 

Жорсткі дискиСписок Сітка
Система зберігання в сучасному ПК зазвичай складається з трьох накопичувачів: системний диск - SSD, другий диск - для програм, а весь "мотлох" - на третьому накопичувачі.
 
Типи жорстких дисків найпростіше розглянути на модельному ряду Western Digital:
 
- WD Blue це універсальні диски, що підходять як для запуску операційної системи та програм, так і для зберігання даних. Розумна ціна, гідна продуктивність. У Seagate – аналогічна серія Barracuda 7200.14. Диски цієї серії можуть виконувати всі завдання, як єдиний жестій диск у ПК. А при використанні диска SSD як системного, WD Blue або Barracuda 7200.14 стають чудовим доповненням для запуску програм та зберігання даних.
 
- WD Black найбільш високопродуктивні та надійні диски, їх призначення – запуск операційної системи, програм та проектів. Побічний ефект від їх використання – підвищений рівень шуму та висока ціна.
 
- WD Gold відмінне рішення для зберігання даних, великі обсяги за розумної ціни. Тихі, не гарячі та надійні.
 
- WD Red - це серія для створення мережевих сховищ, персональних "хмар", що передбачає встановлення їх у NAS. У той же час, якщо їх встановлювати в ПК, більш прецизійна механіка порадує низьким рівнем шуму і вібрацією при створенні безшумного ПК.
 
- Серверні жорсткі диски перш за все оптимізовані для створення RAID масивів, використання їх як звичайний накопичувач недоцільно.
 
Сумісність жорстких дисків:
 
- диски з інтерфейсом SATA3 (6 Гб/c) без проблем працюють при підключенні їх до SATA2 (3 Гб/c). Також старі диски SATA2 без проблем працюють при підключенні їх до SATA3
 
- диски розміром більш ніж 2 Тб не сумісні зі старими платформами (рівень Core2Duo та ін.), для їх підключення знадобиться покупка контролера. Також у старих операційних системах (Win XP) для їх форматування будуть потрібні утиліти, є на сайтах виробників.
 
- диски desk-top серій дозволяють створювати масив RAID трохи більше, ніж із чотирьох дисків. Для файлових серверів із великою кількістю дисків необхідно купувати диски серій RE (Raid Edition) або SV (Server Version).
 
- Додаткове охолодження (радіатори, вентилятори) для жорстких дисків - на сьогодні не потрібно, диски не перегріваються, зазвичай їх температура 30-35 градусів.
 
Зовнішні жорсткі диски використовуються для резервного копіювання, включають для цього необхідне програмне забезпечення, підключаються до ПК через інтерфейс USB і бувають двох типів:
 
- переносні (витратні), ємністю до 5Тб, форм-фактор диска 2.5 дюйма, швидкість обертання 5400 об/хв. Для живлення диска використовується штатний кабель USB.
Різниця в ціні цих моделей пов'язана з матеріалами та дизайном корпусу дисків. У просунутих моделях є захист від ударів та попадання вологи.
 
- стаціонарні, ємність люблячи до 18Тб, форм-фактор диска 3.5 дюйма, швидкість обертання 5400 - 7200 об/хв. Для живлення диска використається додатковий адаптер від 220В.
Деякі моделі стаціонарних дисків дозволяють створити USB Хаб